(Ova stranica koristi CSS style sheets)
Takodjer: informacije za programere, SAC, prevodi, radna grupa
Cascading Style Sheets (CSS) je prost mehanizam za dodavanje izgleda (kao fontova, boja, razmaka) Web dokumentima. Upustvima, knjigama, mailing listama za korisnike, itd... mogu se pronaci ovde “ucenje CSS” stranica. Za informacije o pozadinama u stilovima, pogledajte Web style sheets stranica. Diskusije o CSS se vode ovde (arhivirano) www-style@w3.org mailing lista (i ponekad na CSS blog) i na comp.infosystems.www.authoring.stylesheets.
(Za najave o novom CSS (radnom modelu) specifikacije, pogledajte ovde “CSS trenutni rad.”)
nesto za dodati, Obavesti te me znate!
Naj laksi nacin da pocnete raditi sa style sheetsje da skinete jedan od browsers koji podrzava CSS. Ne svi browseri mogu ubaciti celu specifikaciju, ali verzije koje izlaze uskoro brzo ce to uraditi. Razliciti sajtovi objasnjavaju propusti.
Ovi izvori oznacavaju nivo podrske u razlicitim browserima:
Trenutno, vecina Web altala za autore pruzaju neku vrstu podrske za CSS style sheets. Ova lista je daleko od kompletne, ali sadrzi sve alate koji su prijavljeni kod nas.
CSS ima razne nivoe i profile. Grubo govoreci, desktop browseri implementiraju nivoe 1, 2 ili 3, ostali programi implementiraju odgovarajuce profile za njihovu platformu: mobitele, PDA, televizija, stampac, sintetizator govora, ostalo.
Ostale specifikacije koje su za CSS:
Knjiga:
“Cascading Style Sheets” (3rd edicija.) –
istorija CSS je opisana u poglavlje 20 u knjizi Cascading Style Sheets, dizajnirani za Web, od Håkon Wium Lie i Bert Bos (2nd edicija., 1999, Addison Wesley, ISBN 0-201-59625-3)